SBR20A200CTB
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SBR20A200CTB
JLCPCB Part #
C2942357
Package
TO-263AB(D2PAK)
Description
1 Pair Common Cathode 100uA@200V 10A 180A 200V 960mV@20A TO-263AB(D2PAK) Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS