SBR1A40SA-13
MFR.Part #
SBR1A40SA-13
JLCPCB Part #
C5157725
Package
DO-214AC
Description
-65℃~+150℃ 15A 1A 40V 500mV@1A 500uA DO-214AC Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS