SBR15U50SP5Q-13
MFR.Part #
SBR15U50SP5Q-13
JLCPCB Part #
C6671685
Package
PowerDI5
Description
15A 500uA@50V 50V 520mV@15A PowerDI5 Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS