SBR12U100P5-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SBR12U100P5-13
JLCPCB Part #
C177070
Package
PowerDI5
Description
-65℃~+150℃ 100V 12A 250A 250uA@100V 490mV@5A PowerDI5 Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS