SBR10U40CT
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SBR10U40CT
JLCPCB Part #
C507837
Package
TO-220AB-3
Description
-65℃~+150℃ 1 Pair Common Cathode 150A 40V 440mV@5A 500uA@40V 5A TO-220AB-3 Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS