SBR10100CTB-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
SBR10100CTB-13
JLCPCB Part #
C177064
Package
TO-263AB(D2PAK)
Description
-65℃~+175℃ 1 Pair Common Cathode 100V 200uA@100V 5A 80A 840mV@5A TO-263AB(D2PAK) Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS