G40C120CTW
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
G40C120CTW
JLCPCB Part #
C266536
Package
TO-220AB-3
Description
120V 40A 980mV@20A TO-220AB-3 Schottky Diodes ROHS