DMTH8008LPS-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
DMTH8008LPS-13
JLCPCB Part #
C3279424
Package
PowerDI5060-8
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100W 11mΩ@4.5V 2.345nF 2.8V 41.2nC@10V 51.9pF 80V 842pF 91A N-Channel PowerDI5060-8 MOSFETs ROHS