DMTH6005LPSQ-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
DMTH6005LPSQ-13
JLCPCB Part #
C3289397
Package
PowerDI5060-8
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100A 150W 2.962nF 3V 47.1nC@10V 5.5mΩ@10V 59.8pF 60V 965.2pF PowerDI5060-8 MOSFETs ROHS