DMT8008LPS-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
DMT8008LPS-13
JLCPCB Part #
C7172150
Package
PowerDI5060-8
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.3W、83W 2.345nF 2.8V 41.2nC@10V 51.9pF 7.8mΩ@10V 80V 83A PowerDI5060-8 MOSFETs ROHS