DMT8008LK3-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
DMT8008LK3-13
JLCPCB Part #
C7172148
Package
TO-252(DPAK)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.7W 2.345nF 2.8V 41.2nC@10V 52pF 7mΩ@10V 80V 95A TO-252(DPAK) MOSFETs ROHS