DMT6002LPS-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
DMT6002LPS-13
JLCPCB Part #
C461109
Package
PowerDI5060-8
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 100A 130.8nC@10V 167W 2mΩ@10V 3V 6.555nF 60V PowerDI5060-8 MOSFETs ROHS