DMC4040SSD-13
MFR.Part #
DMC4040SSD-13
JLCPCB Part #
C443655
Package
SO-8
Description
-55℃~+150℃ 1 N-Channel + 1 P-Channel 1.3V 1.643nF 1.8W 128pF 40V 45mΩ@4.5V 7.5A SO-8 MOSFETs ROHS