DGTD65T40S2PT
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
DGTD65T40S2PT
JLCPCB Part #
C705309
Package
TO-247-3
Description
1.565nF@25V 1.8V@40A,15V 230W 400uJ 500uJ 55ns 60nC 60ns 650V 6ns 80A FS (Field Stop) TO-247-3 IGBT Transistors / Modules ROHS