DGD2005S8-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
DGD2005S8-13
JLCPCB Part #
C460687
Package
SO-8
Description
-40℃~+125℃ 100ns 100ns 100ns 10V~20V 120uA 2 290mA 35ns 600mA Half-Bridge MOSFET Under Voltage Protection SO-8 Gate Drivers ROHS