D28V0H1U2P5Q-13
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
D28V0H1U2P5Q-13
JLCPCB Part #
C780798
Package
PowerDI-5
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1.8kW 100nA 28V 31V 41A@10/1000us 44V ESD IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 Unidirectional PowerDI-5 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS