BZX84C6V8Q-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZX84C6V8Q-13-F
JLCPCB Part #
C5585000
Package
SOT-23
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 2uA@4V 350mW 6.4V~7.2V 6.8V 80Ω SOT-23 Zener Diodes ROHS