BZX84C5V6Q-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZX84C5V6Q-13-F
JLCPCB Part #
C6136734
Package
SOT-23-3
Description
-65℃~+150℃ 1uA@2V 300mW 400Ω 40Ω 5.2V~6V 5.6V SOT-23-3 Zener Diodes ROHS