BZX84C27S-7-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZX84C27S-7-F
JLCPCB Part #
C5605658
Package
SOT-363
Description
-65℃~+150℃ 100nA@18.9V 2 Independent 200mW 25.1V~28.9V 27V 300Ω 80Ω SOT-363 Zener Diodes ROHS