BZX84C16W-7-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZX84C16W-7-F
JLCPCB Part #
C5248699
Package
SOT-323
Description
-65℃~+125℃ 1 Independent 100nA@11.2V 15.3V~17.1V 16V 200mW 200Ω 40Ω SOT-323 Zener Diodes ROHS