BZX84C15
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZX84C15
JLCPCB Part #
C5244769
Package
SOT-23
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 100nA@10.5V 13.8V~15.6V 15V 200Ω 30Ω 350mW SOT-23 Zener Diodes ROHS