BZX84B18Q-7-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZX84B18Q-7-F
JLCPCB Part #
C6522885
Package
SOT-23-3
Description
-65℃~+150℃ 100nA@12.6V 17.6V~18.4V 18V 300mW 45Ω ±2% SOT-23-3 Zener Diodes ROHS