BZX84B16Q-7-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZX84B16Q-7-F
JLCPCB Part #
C5244750
Package
SOT-23
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 100nA 15.7V~16.3V 16V 200Ω 350mW 40Ω SOT-23 Zener Diodes ROHS