BZT52C8V2TQ-7-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZT52C8V2TQ-7-F
JLCPCB Part #
C5248679
Package
SOD-523
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 300mW 7.7V~8.7V 700nA@5V 8.2V 80Ω SOD-523 Zener Diodes ROHS