BZT52C8V2T-7
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZT52C8V2T-7
JLCPCB Part #
C3737989
Package
SOD-523
Description
15Ω 300mW 700nA@5V 8.2V SOD-523 Zener Diodes ROHS