BZT52C7V5TQ-7-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZT52C7V5TQ-7-F
JLCPCB Part #
C526492
Package
SOD-523
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 1uA@5V 300mW 7.5V 7V~7.9V 80Ω SOD-523 Zener Diodes ROHS