BZT52C6V8TQ-7-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZT52C6V8TQ-7-F
JLCPCB Part #
C5248676
Package
SOD-523
Description
1 Independent 15Ω 2uA@4.0V 300mW 6.4V~7.2V 6.8V 80Ω SOD-523 Zener Diodes ROHS