BZT52C6V2-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZT52C6V2-13-F
JLCPCB Part #
C5136795
Package
SOD-123
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 10Ω 150Ω 370mW 3uA@1V 5.8V~6.6V 6.2V SOD-123 Zener Diodes ROHS