BZT52C5V6SQ-7-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZT52C5V6SQ-7-F
JLCPCB Part #
C443824
Package
SOD-323
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 200mW 3uA@2V 400Ω 40Ω 5.2V~6V 5.6V SOD-323 Zener Diodes ROHS