BZT52C43
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZT52C43
JLCPCB Part #
C5244703
Package
SOD-123
Description
-65℃~+150℃ 100nA 100Ω 370mW 40V~46V 43V 700Ω Independent SOD-123 Zener Diodes