BZT52C3V6-13-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZT52C3V6-13-F
JLCPCB Part #
C5124973
Package
SOD-123
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 3.4V~3.8V 3.6V 370mW 5uA@1V 600Ω 90Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS