BZT52C36-7-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZT52C36-7-F
JLCPCB Part #
C124189
Package
SOD-123
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 100nA 34V~38V 350Ω 36V 370mW 90Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS