BZT52C2V7S-7-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZT52C2V7S-7-F
JLCPCB Part #
C260926
Package
SOD-323
Description
1 Independent 100Ω 2.5V~2.9V 2.7V 200mW 20uA@1V 600Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS