BZT52C2V7Q-7-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZT52C2V7Q-7-F
JLCPCB Part #
C5583457
Package
SOD-123
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 100Ω 2.5V~2.9V 2.7V 20uA@1V 370mW 600Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS