BZT52C27S-7-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZT52C27S-7-F
JLCPCB Part #
C5205495
Package
SOD-323
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 100nA 200mW 25.1V~28.9V 27V 300Ω 80Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS