BZT52C20S-7-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZT52C20S-7-F
JLCPCB Part #
C362114
Package
SOD-323
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 100nA@14V 18.8V~21.2V 200mW 20V 225Ω 55Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS