BZT52C16T-7
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
BZT52C16T-7
JLCPCB Part #
C154873
Package
SOD-523
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 100nA@11.2V 15.3V~17.1V 16V 200Ω 300mW 40Ω SOD-523 Zener Diodes ROHS