AZ23C27Q-7-F
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AZ23C27Q-7-F
JLCPCB Part #
C5199897
Package
SOT-23
Description
-65℃~+150℃ 1 Pair Common Anode 100nA@20V 25.1V~28.9V 250Ω 27V 300mW 80Ω SOT-23 Zener Diodes ROHS