AZ1117R-3.3TRE1
MFR.Part #
AZ1117R-3.3TRE1
JLCPCB Part #
C108493
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.15V@(1A) 15V 1A 3.3V 5mA 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS