AZ1117IH-2.5TRG1
MFR.Part #
AZ1117IH-2.5TRG1
JLCPCB Part #
C5949663
Package
SOT-223
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.2V@(0.8A) 15V 1A 2.5V 4mA 70dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS