AZ1117ID-2.5TRG1
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AZ1117ID-2.5TRG1
JLCPCB Part #
C5591469
Package
TO-252
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.3V@(0.8A) 15V 1A 2.5V 6mA 70dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS