AZ1117H-2.5TRE1
MFR.Part #
AZ1117H-2.5TRE1
JLCPCB Part #
C526404
Package
SOT-223-4
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.25V@(1A) 10mA 15V 1A 2.5V 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS