AZ1117H-1.8TRE1
MFR.Part #
AZ1117H-1.8TRE1
JLCPCB Part #
C94846
Package
SOT-223
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.15V@(1A) 1.8V 15V 1A 5mA 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS