AZ1117EH-3.3TRG1
- MFR.Part #
- AZ1117EH-3.3TRG1
- JLCPCB Part #
- C108494
- Package
- SOT-223
- Description
- -40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.1V@(1A) 13V 1A 3.3V 3.5mA 70dB@(120Hz)、70dB Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS