AZ1117D-3.3TRE1
MFR.Part #
AZ1117D-3.3TRE1
JLCPCB Part #
C362112
Package
TO-252-2
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.25V@(1A) 10mA 15V 1A 3.3V 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Thermal Shutdown Positive TO-252-2 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS