AZ1117CR-3.3TRG1
MFR.Part #
AZ1117CR-3.3TRG1
JLCPCB Part #
C460428
Package
SOT-89
Description
-20℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 15V 3.3V 6mA 70dB@(120Hz) 800mA Fixed Over Temperature Protection Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS