AZ1117CH-1.2TRG1
MFR.Part #
AZ1117CH-1.2TRG1
JLCPCB Part #
C507895
Package
SOT-223
Description
-20℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V 1.35A 1.3V@(0.8A) 15V 6mA 70dB@(120Hz) Fixed Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS