AZ1117CD-3.3TRG1
MFR.Part #
AZ1117CD-3.3TRG1
JLCPCB Part #
C460427
Package
TO-252-2
Description
-20℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.35A 1.3V@(0.8A) 15V 3.3V 6mA 70dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Thermal Shutdown Positive TO-252-2 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS