AZ1084CD-2.5TRG1
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
AZ1084CD-2.5TRG1
JLCPCB Part #
C5556649
Package
TO-252
Description
0.003%Vout 0℃~+125℃@(Tj) 1 12V 2.5V 5A 5mA 72dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS