AP7384-50V-A
MFR.Part #
AP7384-50V-A
JLCPCB Part #
C3744215
Package
TO-92
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 2.5uA 40V 50mA 5V Fixed Positive Short Circuit Protection、Thermal Shutdown TO-92 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS